מה הם קרוסלות וסבסבות?

קרוסלות וסבסבות הם למעשה מתקנים שנועדו לבקרת כניסה. המתקנים האלו נפוצים מאוד במקומות רבים כמו תחנות רכבת וכניסה למרכזיות אוטובוסים כאשר הקרוסלה היא המתקן הגדול בין השניים. הקרוסלה היא למעשה מתקן שמגיע לגובה של לפחות שני מטרים והיא נקראת כך היא בנויה ממבנה מסתובב דמוי זרועות שמסתובב לכיוון אחד בלבד. כך למעשה הכניסה מיועדת לכיוון אחד בלבד, כאשר לרוב הקרוסלה מיועדת ליציאה. סבסבות הם מתקנים קטנים יותר שמגיעים לרוב עד לגובה המותניים ולעתים עד הבטן, כאשר יש בדרך כלל שלוש זרועות שמסתובבות ומאפשרות מעבר.

מה היתרונות בקרוסלות וסבסבות?

• היתרון הבולט בקרוסלות וסבסבות הוא הפשטות שלהן. מדובר על מתקנים יעילים במיוחד שלא פועלים בטכנולוגיה מתקדמת ואפילו לא בחיבור לחשמל. כמובן שכדי להכניס אפשרות גביית תשלום או מערכת קריאת כרטיסים כן יש צורך בחיבור לחשמל, אך יש מכונות מכניות לחלוטין או מכונות שפועלות בצריכת אנרגיה אפסית כמעט, כאשר אפשר להכניס מטבעות לתשלום.

• מהסעיף הקודם אפשר להבין שאפשר לחבר את הקרוסלות והסבסבות לתשלום. כך למשל אפשר למקם אותם בכניסה למקומות בתשלום כמו מרכזיות אוטובוסים, אצטדיוני כדורגל, תחנות רכבת וכולה, והכניסה מהירה במיוחד.

• תחלופת הולכי הרגל מתבצעת במהירות שיא. כמות גדולה של אנשים יכולה לעבור בקרוסלה ולעתים אפילו יכולים לעבור יחדיו, כמו למשל הקרוסלות שנפוצות בתחנות רכבת שידועות בעומס הרב שלהם בעיקר בימי הבוקר. גם הסבסבות מקיימות את כל היתרונות האלו ותחלופת הרכבים מהירה במיוחד.

קלים, זולים וחסכוניים

המחיר של קרוסלות וסבסבות נוח במיוחד וסבסבת אחת לא תעלה יותר מכמה מאות שקלים. אפשר להתקין כמה מהן יחד זו לצד זו כיוון שהן לא תופסות מקום רב מידי והן מבקרות את מעבר האנשים בצורה נוחה ביותר, כאשר הן מונעות כניסה מצד היציאה ובכך מקצצות את הצורך בשומר בכניסה. הן מגיעות בילד אין עם הגדר וגם לטפס מעל מתקנים אלו זו משימה קשה מאוד, ואם נוסיף את הכוח שלהם נבין שמדובר במתקן בטיחותי ברמה הכי גבוהה שיש.

היכן ניתן להתקין קרוסלות וסבסבות?

את הקרוסלות והסבסבות ניתן למצוא במרכזי תחבורה גדולים כמו רכבות ומרכזיות אוטובוסים אך הן נפוצות גם בהופעות, בתי קולנוע, שגרירויות וכל מקום שרוצה לקבל בקרת כניסה מהירה ונוחה. הסבסבות יכולות להיות גם בבנייני משרדים כי העיצוב הקטן והיוקרתי שלהם יכול להשתלב בצורה נפלאה. חשוב לזכור כי יש כל מיני סוגי סבסבות כאשר המוכרת ביותר היא זו שמורכבת משלוש זרועות אך יש גם בדומה להן בצורת מסך.

אצלנו, באלון שערים חשמליים תוכלו למצוא מגוון רחב של קרוסלות וסבסבות.