שערים יכולים לשפר את תחושת הבטיחות של דיירים בבניין משותף ולמנוע הסגת גבול מצד גורמים לא מורשים. עם זאת, את השער צריך לבחור בצורה נכונה וחשוב להכיר את ההבדלים בין המנועים החשמליים.

בניין מגורים משותף מחייב את הדיירים לקבל יחד החלטות שקשורות לביטחון אישי. אחת הדרכים להגביר את הביטחון האישי בבניינים מן הסוג הזה היא באמצעות שערים חזקים, עמידים ונוחים עם מנגנון חשמלי.

מעבר לכך, הוצאה חד פעמית ומשותפת על התקנת השער יכולה להשביח את ערך הנכסים והדירות. מכאן והלאה השאלה היחידה היא כיצד בוחרים את השער המתאים ומהם ההבדלים העיקריים בין הדגמים.

אלו השיקולים העיקריים שאליהם כדאי להתייחס טרם בחירת שער חשמלי לבניין מגורים משותף:

א. סוג והרכב החומר שמהם הוא מיוצר – רוב השערים החשמליים מיוצרים ממתכת אך יש דגמים שבהם משולבים נירוסטה, ברזל, אלומיניום וסגסוגות מתכת אחרות. מבחינת בעלי דירות בבניין מגורים משותף, השאיפה העיקרית היא ליהנות מהשער לאורך זמן ולהבטיח בחירה בדגם חזק ואיכותי. לכן כדאי לבדוק מה סוג והרכב החומר שמהם מייצרים את השער.

ב. גודל ומידות השער – המפרט הטכני של שער חשמלי כולל פירוט מלא על גודל ומידות. הגודל צריך להתאים למרחב הציבורי המשותף לכל הדיירים, כמו גם לצרכים הספציפיים שלהם. שער גדול מדי יקשה על ההתנהלות מתחת לבניין, בעוד שער קטן לא יתאים לכניסה לחניון. במילים אחרות, צריך לבחון את גודל ומידות השער לאחר שמגדירים את אופי וצורת השימוש.

ג. עוצמת המנוע החשמלי – המנוע החשמלי שבעזרתו פותחים וסוגרים את השער הוא הפרמטר שקובע בצורה המשמעותית ביותר את אופי השימוש בו. מטבע הדברים, ככל שהמנוע יהיה חזק יותר כך השער ייפתח וייסגר במהירות ואף לא יסבול מבעיות שקשורות לתחזוקה. מנגד, מנוע חזק עולה יותר ולא לכל הדיירים יש את המשאבים לממן אותו.

ד. צורת הפתיחה – ההבדל העיקרי מבחינת צורת הפתיחה של שערים חשמליים נובע מתנועת הכנפיים. בין היתר, ניתן לבחור עבור בניין מגורים משותף שער עם כנפי הזזה, כנפיים שנפתחות קדימה ואחורה או כנף מרכזית שמורמת למעלה ולמטה כמו תריס.

מה ההבדל בין שער לבניין ושער לבית פרטי?

הרבה אנשים טועים לחשוב שאותו שער חשמלי שמתאים לבניין מגורים משותף יכול לספק מענה גם לצרכים של בעלי בתים פרטיים. בפועל, יש הבדלים יחסית גדולים בין השערים כי אנשים פרטיים זקוקים לפתרונות שונים.
בבניין מגורים צריך לחשוב על שימוש אינטנסיבי בשער על ידי עשרות אנשים, בעוד בבית פרטי השימוש הוא אקסקלוסיבי וקטן יותר. חוץ מזה, התקציב של דיירי בניין מגורים גבוה ברוב המקרים מזה של אדם פרטי. בסופו של דבר, את השער בוחרים בהתאם לצרכים ורק לאחר התייעצות עם אנשי מקצוע.