מכון תקנים

הפתרון שנותן מחסום הזרוע

את מחסומי הזרוע אתם פוגשים לא מעט פעמים והסיבה לכך היא שהם פתרונות החניה הכי טובים שיש. מחסומי הזרוע מהווים פתרון אסתטי במיוחד, נוח, יעיל וזול מאוד. הפתיחה שלהם מהירה מאוד וחלופת רכבים גדולה יכולה להתבצע כאשר הם אלו שמבקרים אותה, באופן מלא וחלק. הנה עוד כמה דברים שצריך לדעת על המחסומים הנפוץ ביותר בארץ ובעולם.

מהו מחסום זרוע וכיצד הוא פועל?

מחסום זרוע הוא מסוג המחסומים הקלים ביותר להתקנה ומהיעילים ביותר שיש. כשמו כן הוא, מחסום זה בנוי מזרוע אחת שלרוב עשויה ממתכת ולעתים מפלסטיק. זהו למעשה גם ההבדל הבולט בין המחסומים, החומר שמרכיב אותם, כאשר לעתים יש צורך במחסום כבד וחזק יותר מטעמי ביטחון או מטעמי עמידות והשקעה לטווח הרחוק יותר. מחסום הזרוע לרוב יעלה למעלה עד שהוא מגיע למצב אנכי או כמעט אנכי, והעלייה המהירה והפשוטה שלו היא היתרון הכי גדול שלו. כמוכ' הוא גם יכול לפעול בעזרת מנוע חשמלי או בעזרת אנרגיה סולרית, כאשר מנועים אלו ירוקים יותר.

מדוע פתרון זה הוא היעיל ביותר?

• מחסום זרוע הוא פתרון מעולה בגלל שהוא נפתח במהרה. גם שער נגרר יכול להיפתח תוך כמה שניות בודדות וכמובן גם שערי הרמה, שערי כנף, שערים כנף וכן הלאה. עם זאת, אף אחד לא מתקרב למהירות של מחסום זרוע שנפתח תוך שנייה או שתיים בלבד.

• מחסום זרוע הוא פתרון מעולה בגלל שהוא נפתח במהרה. גם שער נגרר יכול להיפתח תוך כמה שניות בודדות וכמובן גם שערי הרמה, שערי כנף, שערים כנף וכן הלאה. עם זאת, אף אחד לא מתקרב למהירות של מחסום זרוע שנפתח תוך שנייה או שתיים בלבד.

• מחסום זה מאפשר תחלופת רכבים מהירה בלי המתנה כמעט בכלל כמו בשערים חשמליים וכמובן שאפשר לחבר אותו לכל מנגנון פתיחה כלשהו כולל שיחת טלפון, שלט רחוק וכמובן פתיחה באמצעות מכונת חנייה אוטומטית כמו במקרה של חניונים בתשלום.

• מחסום זרוע מציע פתרון אסתטי נהדר. הוא יכול לשמור על הביטחון של המקום כי הוא חזק מספיק כנגד פריצת רכב פרטי ך הוא לא חוסם את המעבר לחלוטין והולכי רגל יכולים לעבור בלי בעיה. הוא משרה תחושה מאווררת יותר כאשר זה חשוב למקומות שונים כמו חניונים ומוסדות ציבור.

איפה מחסומי זרוע נפוצים?

בגלל היתרונות הרבים שלו מחסום זרוע נפוץ מאוד וכמובן היתרון של תחלופת הרכבים הוא הבולט ביותר שיש. הוא גם היתרון שמציב את מחסומי הזרוע כמעט בכל מגזר כאשר אפשר לראות אותו במגזר הפרטי בבנייני מגורים רבי קומות וגם במגזר העסקי בכניסה לחניונים בתשלום, חניונים של בתי חולים, בתי משפט ומוסדות ציבוריים אחרים וכן הלאה. גם במגזר התעשייתי משתמשים בו לא מעט, כאשר הרבה יותר קל לבקר את הכניסה בשעות הבוקר כאשר רכבים רבים נכנסים, יחד עם רכבים של ספקים, חברות הפצה וכל מי שעוד עובד עם המפעל.

דרושים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק.

קונסקטורר אדיפיסינג אלית. סת אלמנקום ניסי נון ניבאה. דס איאקוליס וולופטה דיאם. וסטיבולום אט דולור, קראס אגת לקטוס וואל אאוגו וסטיבולום סוליסי טידום בעליק. קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק.

קוואזי במר מודוף. אודיפו בלאסטיק מונופץ קליר, בנפת נפקט למסון בלרק – וענוף לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק.

רק כמה פרטים קטנים...

דילוג לתוכן