נחום תקום

//נחום תקום
נחום תקום 2018-08-02T08:16:28+00:00
  • נחום תקום

מה זה בכלל נחום תקום ולמה צריך אותו?

נחום תקום הוא למעשה עמוד יציב שברגע שהוא מוטה על צדו, הוא קם מיד, בגלל זה קוראים לו ככה, כי הוא קם באופן מיידי. אך מלבד העובדה שילדים קטנים אוהבים לשחק איתו ובעיקר להכות אוו כדי שיחזור אליהם לחבטה נוספת, דבר שמרגיע את הילד ותורם גם לשקט של ההורים בהוצאת העצבים והאנרגיות של הילד, הוא יכול להיות כלי שימושי גם לבטיחות בדרכים. נחום תקום יכול להיות בצורה של עמודים בולטים שעשויים מחומרי די קלים אך חזקים, כאלו שלא יוצרים נזק משמעותי לרכב אך כן מרתיעים את הנהג, וכך מונעים ממנו להיכנס למקומות שהוא לא יכול להיכנס אליהם.

היכן נחום תקום בא לידי שימוש?

• נחום תקום יכול להיות מעולה בתור מחסום חניה. נחום תקום למעשה יכול להיות תחליף לעמודי הגנה או לשערי חניה, כאשר מצד אחד הוא מראה לכל הנהגים להיכן אסור להיכנס ומצד שני גם אם מישהו מהנהגים יפגע בו בשוגג, לא יקרה לו נזק רב. כמובן שעל הנחום תקום אפשר גם לנסוע, וזה כבר תלוי בסוגו שלו כיוון שיש כאלו שעשויים מחומרים רכים וצמיגיים יותר ויש כאלו קשיחים יותר, וכך רכבים מסוימים כן יכולים לעבור עליו ולהיכנס.

• אין ספק שהשימוש הבולט בנחום תקום הוא בחניות, בחניונים שונים או באזורים תפעוליים שמורשים רק לרכבים מסוימים, אך שימוש נפוץ נוסף בו הוא בכבישים מהירים. בפעם הבאה שאתם נוסעים בכביש 6, תביטו אחרי מנהרות או סתם באופן אקראי בשדרה שמחברת בין כיווני הכביש השונים, שכמובן מופרדים לחלוטין, ותגלו נחום תקום-ים רבים. הייעוד שלהם הוא לאפשר לכלי רכב חירום לעבור מצד לצד וכך להגיע למקומות מהר יותר.

תיחום שולי הדרך

עוד שימוש חשוב של נחום תקום הוא בשולי הכביש וזאת כדי למנוע סטייה לצדדים. שיטה בטיחותית זו, יעילה ככל שתהיה, דווקא פחות נפוצה בישראל ואפשר לראות אותה במקומות אחרים בעולם כאשר באירופה השימוש בה נפוץ מאוד. נחום תקום הוא עמוד בולט שלרוב יהיה בצבע לבן, כתום או צהוב, וכך הנהגים מבחינים בו בקלות ולא ייתקלו בו, כך שהוא יעיל יותר מקו הפרדה רצוף שעליו הנהגים די שמים פס, תרתי משמע. בכל מקרה גם בפגיעה בנחום תקום לא יקרה לרכב שום דבר רציני ובטח לא לתאונה שתפגע בנהג עצמו, ובמקרה חירום יהיה אפשר לעלות עליו ולעצור בצד אם אין ברירה אחרת.

צור קשר
close slider